MQ33K20L
Manufacturer:
Package:
2-SMD
Data Code:
Description:
MQ33K20L 0.05% REELED
Quantity:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Series | MQ |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.05% |
| Resistance | 33.2 kOhms |
| Composition | Metal Foil |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric), J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Temperature Coefficient | ±5ppm/°C |